Prosinec 2006

hry

29. prosince 2006 v 12:21 | LEO |  ODKAZY
klikni na hry

MR.BEAN-FOTO

23. prosince 2006 v 12:06 | LEO |  MR. BEAN
:-)

US5-

9. prosince 2006 v 11:43 | LEO |  US5

US5-RICHIE

9. prosince 2006 v 11:32 | LEO |  US5

US5-CHRIS

9. prosince 2006 v 11:30 | LEO |  US5

ZAJÍMAVOSTI

5. prosince 2006 v 17:15 | LEO |  ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ
Ordinace v datech, číslech a zajímavostech:
Počet herců v hlavních rolích: cca 6 (mírně se mění dle děje)
Počet herců ve vedlejších rolích: cca 20
Epizodní role: cca 30
Komparz: v průměru 160
Nejmladší účinkující: novorozenec, 1 den
Výrobní štáb: 40 osob
Časový rozsah natáčecích dní: od 11. 7. do 30. 11. 2005. Točí se od pondělí do soboty od 7:00 do 19:00
Základní prostředí: objekt starého multikina Galaxie - všechny interiéry ordinací, bytů, nemocnice, bar, tělocvična
Exteriéry: většinou Praha 4 v okolí ateliéru, Vinohradská nemocnice, Císařská louka, autodílna - ulice v Praze 10, ulice před nemocnicí, před barem, před byty, Praha
Zatím natočeno dílů: 10
Doposud nejobtížnější natáčení: skutečný porod v porodnici
Pes Příšera: fenka Váchových, která měla podle synopse mít každé oko jiné a která miluje smažené kuřecí řízky, je ve skutečnosti tříletá fenka Ajka, kříženec pointra a labradora, každé oko nemá jiné, ale má půlku hlavy bílou a půlku černou a řízky opravdu miluje. Účinkování v Ordinaci je zatím její druhá filmová role. Ajka je velmi živý pes, o němž herci závistivě říkají, že má větší privilegia než oni, protože se mu, je-li to potřeba, musí natáčení přizpůsobit.

ROZHOVOR LADISLAV POTMĚŠIL(ČÍŽEK)

5. prosince 2006 v 17:14 | LEO |  ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ
Ladislav Potměšil/MUDr. Aleš Čížek
Gynekolog penzista, vypomáhá v ordinaci, lidový typ, pacientky ho mají rády, kolegové také, protože vzbuzuje důvěru a je vtipný.
Co se vám líbí na vašem panu doktorovi?
Že miluje své povolání, které spíš bere jako poslání, a že je to hodný člověk.
O herectví se také s oblibou říká, že je to poslání. Proč jste si ho vybral?
Táta byl milovníkem divadla, stále mě bral na různá představení a tím mě dost ovlivňoval. Maminka si přála mít v rodině doktora, což se jí nakonec díky sestře podařilo.
Radil jste se s ní kvůli věrohodnosti své role?
Moje sestra je praktická lékařka, čili není gynekoložka. Ale navštívil jsem gynekologa před natáčením, takže mně vysvětlil pár věcí. A také jsem kdysi při jednom natáčení byl u porodu.
Jste pro, aby u porodu byli přítomni otcové?
Takhle jsem o tom nikdy nepřemýšlel. Ale proč ne, když u toho někdo chce být, tak ať je. Své děti jsem přicházet na svět neviděl, tenkrát tam tatínky nepouštěli. Ale musí to být hezká zkušenost.
Jaký jste otec?
Cholerický. Děti dovedou někdy vytočit. Mám tři děti. Dceru Marii z prvního manželství a syny Láďu a Honzu z manželství s herečkou Jaroslavou Brouskovou.
V Ordinaci hraje také tatínek vaší ženy Otakar Brousek. Sejdete se v některé scéně?
Tam, kam jsem měl možnost dočíst scénář, zatím žádný takový obraz není.
Potatilo se některé z vašich dětí?
Dalo by se říct, že dcera. Je loutkářka v divadle Alfa v Plzni. Jinak jeden ze synů dělá dramaturga v televizi.
Které období při výchově dětí považujete za nejhezčí?
Nejhezčí období je, než dítě jde do školy. Moje žena je také herečka, a tak jsme se ve výchově kluků i v domácích pracech střídali podle toho, kdo zrovna neměl představení v divadle. Vzpomínám si, že tenkrát jsme byli hodně zadlužení a když se narodil první syn, ještě jsme neměli pračku a já třeba musel prát pleny ve vaně. Přesto to bylo krásné období, prázdniny jsme trávili společně... Tím nechci říct, že dnes je mi zle, ale některé věci se neopakují.
Třeba si to zopakujete, až budete dědečkem.
Ale já už jím jsem. Vnučce bude v srpnu šest let. (Její maminkou je dcera L. Potměšila).
Jaká je vaše životní zkušenost s našimi lékaři?
Zaplaťpánbůh ta nejlepší. Od malička si doktorů vážím. Byl jsem tak vychovaný - vážit si učitelů a doktorů. Oproti učitelům mě doktoři nikdy nezklamali.

ROZHOVOR DANIELA ŠINKOVÁ(PETROVÁ)

5. prosince 2006 v 17:13 | LEO |  ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ
Daniela Šinkorová/MUDr. Gita Petrová
Atraktivní rozvedená tmavovláska. Za zdánlivě otrlou slupkou se skrývá citlivý a ochotný člověk. Miluje primáře Mázla, ale ten se po letech vztahu stále nerozvedl. Gita je Kamilina švagrová, stará se o dceru Sylvu, mladší sestru Lucií a bývalého tchána.
Doktorka Petrová je po Nadě Šulcové ze seriálu Nemocnice po dvaceti letech už vaše druhá seriálová doktorka. Čím si vysvětlujete, že jste byla opět obsazena do role lékařky?
Zřejmě jsem typ, který působí sebevědomě a samostatně, což je myslím pro image lékaře důležitá vlastnost. Gita je schopná si zařídit soukromou ordinaci, operovat v nemocnici, sama vychovávat dceru, starat se o sestru i bývalého tchána.
Myslíte, že muži mají takové ženy rádi?
Zpočátku je určitě obdivují, ale podle mých zkušeností stejně nakonec většina z nich bohužel dá přednost těm trošičku méně emancipovaným.
Vaším hlavním seriálovým partnerem je Petr Rychlý, známý moderátor a bavič. Vymýšlí si na vás při natáčení nějaké legrácky?
Všichni mě upozorňovali, že Petr je známý vtipálek a že své kolegy při zkouškách a někdy i při představení dokáže pěkně odbourat. Ale on si na mě zatím nic takového nedovolil. Tím nechci říct, že o pauzách není vtipný. Rozesmál mě už mnohokrát, ale během natáčení si to nedovolí. Role primáře Čestmíra Mázla není komediální a on je disciplinovaný herec. Myslím, že je to pro něj tak trochu životní televizní role, v níž konečně může na obrazovce ukázat, že není jen bavič, ale že také umí charakterní role.
Jaká je vaše osobní zkušenost s naším zdravotnictvím a s lékaři?
Zaplaťpánbůh největší zkušenosti mám jen s těmi, se kterými jsem se setkala při předchozím natáčení, což se mi teď mimochodem velmi hodí. V nemocnici jsem jinak všehovšudy pobyla dvakrát. Jednou pouze přes noc, když mi dělali plastiku nosu, který mi kolegyně při akrobatickém tancování v muzikálu Pomáda nešťastnou náhodou zlomila. Měla jsem štěstí na našeho vynikajícího plastického chirurga dr. Mešťáka, takže na mém nose nic není vidět. Podruhé jsem v nemocnici strávila dva dny na operaci menisku. Doufám, že mi zdraví vydrží a já budu do zdravotnických zařízení docházet jen kvůli herectví.
Být lékařkou nebo zdravotní sestrou bývá časté přání malých holčiček. Je to i váš případ?
Pokud si vzpomínám, chtěla jsem být letuška, protože to bylo moderní a protože jsem toužila poznat celý svět. Jazyky mě vždycky bavily, dokonce jsem je chtěla studovat, kdyby mi nevyšla konzervatoř. Líbí se mi komunikace s lidmi, a tak bych dnes možná byla nějakou manažerkou nebo průvodkyní turistů nebo něčím podobným.
Musela jste kvůli seriálu omezit divadelní aktivity?
Musela jsem omezit účinkování v muzikálu Kočky. Producent Aubrecht mi vyšel vstříc, takže ve dnech, kdy nemám natáčení, můžu vystupovat v Kočkách. Od září mi také povolili pokračovat ve vystupování v Plzni, kde hraju v muzikálu Kabaret, za což Nově a produkci moc děkuju.

ROZHOVOR ROMAN ZACH(ŠEBEK)

5. prosince 2006 v 17:12 | LEO |  ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ
Roman Zach/MUDr. Michal Šebek
Pohledný lékař, zdánlivě suverénní, uvnitř zranitelný. Věčný kluk, který se bojí citové závislosti, ale láska ho promění. Jezdí na skútru a pacientky ho milují. Líbí se jim jeho úsměv i svérázný humor. Dveře otevírá s typickým "Tu hezčí, prosím!"
Jaká byla vaše příprava na roli? Co jste musel nastudovat a naučit se?
Já v průběhu natáčení studuju stále. Mám tady asistentku, porodní bábu paní Königsmarkovou, a s ní všechno konzultuju. Kromě ní je také na telefonu pan primář Blšťák z gynekologicko-porodnické kliniky v Ústí nad Labem, u nějž jsem absolvoval exkurzi po jeho oddělení. Všechno mi vysvětlil a ukázal. Nerad bych udělal při natáčení nějaké zásadní chyby.
Rozhodoval jste se dlouho, zda roli přijmete?
Hodně dlouho. Myslel jsem si, že po Redakci přijde trochu oddech, že si užiju rodinu, ale role v Ordinaci znamenala plynule navázat v natáčení. Prázdniny musím oželet.
Jaký je váš vztah k medicíně, k lékařům?
Ve dvou letech jsem měl zánět mozkových blan a dva měsíce ležel v nemocnici. Od té doby jsem lékařskou pomoc nevyhledával, pokud je to potřeba, léčím se sám. Nemocniční prostředí nenávidím a bojím se ho. K zubaři samozřejmě chodím, to musím, ale jinak…
Jste pro, aby muži byli u porodu?
Jasně, když to maminky chtějí. Myslím, že tatínek si z toho odnese hodně.
Vy jste byl u toho, když se váš syn Prokop (4,5 měsíce) narodil?
Byl. Bylo to úžasný, nádherný.
Cítil jste se ve třiceti letech na roli otce připravený?
Myslím, že to přišlo akorát včas.
Zaznamenal jste narozením potomka u sebe nějaké změny?
Myslel jsem si, že ztratím svobodu, ale neztratil jsem nic, jen získal.
Jak si užíváte tatínkovské role?
Velkolepě, ale bohužel vzhledem k času ne dostatečně Prokopa se nebojím, chovám ho, koupu, přebaluju, hlídám. Starám se a těší mě to.
Plánujete Prokopovi další sourozence?
Já určitě ano. Chtěl bych mít dvě nebo tři děti.

ROZHOVOR LINDA RYBOVÁ(VÁCHOVÁ)

5. prosince 2006 v 17:11 | LEO |  ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ
Linda Rybová/Kamila Váchová
Sestra v gynekologické ordinaci, krásná, milá, svědomitá.
Zažije manželovu zradu a zaskočí ji velká nečekaná láska.
Co bylo nejdůležitější při rozhodování vzít roli sestry Kamily Váchové?
Dobře napsané první díly scénáře, které jsem dostala přečíst. Bylo mi příjemné, že je to máma a připadalo mi zábavné, že ačkoli je jí teprve 32 let, má už třináctiletého syna, a že se kromě toho stará ještě o nevlastní, devatenáctiletou dceru Lenku, kterou si do manželství přivedl její muž Pavel. Jejich rodinné vztahy vůbec jsou zvláštně propletené a zamotané a to se mi moc líbí. Je to taková živá rodina.
Podle charakteristiky je Kamila krásná, milá a svědomitá sestra. Nepřijde vám příliš kladná?
Nemám s ní žádný problém, i když jsem se zpočátku trochu bála, aby to nebyla jen veskrze kladná hrdinka, ty se hrajou moc špatně. Ze scénáře ale naštěstí vyplývalo, že je dost ustaraná, hodně unavená, protože pořád všem dělá služku. Život k ní nebyl úplně fér, přesto nerezignuje. A já se ji snažím dělat po svém, vícebarevnou.
Dokázala byste někomu píchnout injekci?
Asi ne, to bych se bála. Ale jako malinká holčička jsem si na zdravotní sestru hrála a svou nebohou prababičku trápila tím, že jsem vzala manikúru a dělala jsem, že jí píchám injekce do kolen, protože ji hrozně bolela.
Každý člověk potřebuje čas od času lékaře. Ke kterému chodíte nejméně ráda?
K zubaři a ke gynekologovi.
Vašeho seriálového muže Pavla Váchu hraje vás skutečný manžel David Prachař. Máte spolu dvě malé dcery, dvouletou Rozálii a půlroční Josefínu. Jaká jste maminka?
Doufám, že dobrá. Dělám asi to, co všechny matky. Hraju si s nimi, vyprávím jim pohádky, zpívám. Bohužel během natáčení Ordinace vstávám v šest ráno a domů se vracím v osm večer, takže jsem šťastná, že je vůbec vidím. Snažím se je neošidit a než usnou, tak se jim věnuju. Pak do noci uklízím a učím se texty.
Změnil se s mateřstvím váš vztah k herectví?
Myslím, že jsem se trochu zklidnila a také ztratila tu obrovskou trému, kterou jsem vždycky trpěla. Mám ji stále, ale už ne tak strašlivou. Také se mnohem méně stresuju a změnily se mi životní hodnoty. Holky a David jsou rozhodně na prvním místě.
Seriál Ordinace v růžové zahradě se bude natáčet až do konce listopadu. Budete muset kvůli tomu omezit hraní v divadle?
O prázdninách jsem měla hrát na Pražském hradě ve Večeru tříkrálovém, ale v červenci jsem to musela zrušit, protože to nešlo stihnout. Naštěstí za mě všechna představení vzala Hanka Ševčíková, já budu hrát až prvních deset dní v září. Ostatní představení v nové divadelní sezóně zvládnu.

ROZHOVOR DAVID PRACHAŘ(VÁCHA)

5. prosince 2006 v 17:10 | LEO |  ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ
David Prachař/Pavel Vácha
Manžel Kamily, normální chlap se všemi plusy i mínusy. A láskou k autům. Neodolá krásné kolegyni Daniele a přivodí tak krizi manželství.
Jak vidíte Pavla vy?
Je to člověk, který patří spíš k lidem se záporným znaménkem, protože své ženě a potažmo i dětem způsobí pěkné trápení. Já se ale snažím jeho dialogy vést tak, aby v nich byl i humor, aby se nestaly jen černobílými. Černobílost seriálu škodí, protože se pak začne podobat telenovele. V případě Ordinace to myslím nehrozí, je to dobře napsaný seriál. Snažím se z Pavla vytáhnout spíš klady, neboť, a to je známá věc, lidé, kteří se nechovají úplně správně, mívají kouzlo humoru a lehkosti.
Pavel je majitel autodílny, dokážete si sám opravit auto?
Nedokážu. Umím jen přezout pneumatiky. Myslím, že dneska už amatérští opraváři snad ani nejsou. Automobily řídí počítač a když se něco stane, musí se jet do dobré autodílny. A opravovat plechy? Na to bych musel mít svářečské zkoušky.
Muži bývají blázni do aut. Je to i váš případ?
Není, mně se současná auta moc nelíbí, připadá mi, že všechna vypadají stejně. Nadšený jsem ale ze starých vozů, tak z 50. a 60. let minulého století. Mají krásný design, propracované disky kol… Prostě jsou elegantní.
Vaší seriálovou ženou je vaše skutečná manželka Linda Rybová. Připravujete se společně doma na natáčení? Zkoušíte si dialogy?
Nezkoušíme. Ani na to není čas. Pokud spolu točíme, končíme v sedm hodin večer. Já pak obvykle ještě jedu na představení do divadla, vracím se kolem jedenácté a ráno v šest oba zase vstáváme, protože točit se začíná od sedmi. Dialogy ale mají svou zákonitost a nejlepší jsou, když vznikají v daném okamžiku, když jsou autentické. To znamená, že my se sice své texty naučíme, ale když je pak s režisérem Sebechlebským zkoušíme, ještě je dost upravujeme, aby nám takzvaně šly do pusy.
S Lindou máte dvě malinké dcery, dvouletou Rozálii a půlroční Josefínu. Byl jste u toho, když se narodily?
Byl. Je to dobrá zkušenost. Je fajn, když má otec kontakt s dítětem od prvních hodin. O to víc mě fascinuje, jak rychle dítě roste a co všechno se dokáže v krátkém čase naučit.
Co třeba?
Vím, že bych měl říci sedět, chodit, jíst lžičkou, základní hygienické návyky, ale v poslední době se mi zdá, že jsou to hlavně neslušná slovíčka. Jakmile Róza někde něco od dospělých zaslechne, hned to nasaje jako houba a jako by věděla, že se to nemá, schválně to opakuje.
Umíte se o ně postarat?
Samozřejmě, že umím! Když netočím a Linda ano, stávám se mužem v domácnosti. Musím však přiznat, že je to záhul. Mám pocit, že si víc odpočinu v práci, než doma.

ROZHOVOR PETR RYCHLÝ(MÁZL)

5. prosince 2006 v 17:08 | LEO |  ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ
Petr Rychlý/MUDr. Čestmír Mázl
Primář gynekologického oddělení místní nemocnice. Ješitný, ale má charisma. V nemocnici vědí o jeho poměru s Gitou, je do jisté míry kariérista, ale všichni ho respektují a váží si ho, protože jako operatér je nedostižný.
Čestmír Mázl je ješitný, trochu kariérista. Týká se některá z těchto vlastností také vás?
Tak samozřejmě jako správný chlap jsem pořádně ješitný. Navíc jsem narozený ve znamení Lva a ten, kdo se zajímá o znamení, ví, že Lev se musí jen a jen chválit.
Většina lidí vás má zaškatulkovaného coby komediálního herce, v Ordinaci jste ale dostal tzv. vážnou roli. Jak moc jste se na ni těšil?
Strašně moc jsem se na ni těšil. Šel jsem na konkurz, protože já vždycky chodím na konkurzy týkající se herecké práce a režisér Sebechlebský si mě vybral! Jsem mu vděčný, že měl vůbec odvahu vyjmout mě z té komediální škatulky a obsadit mě do charakterní role. Jsem vděčný televizi Nova za novou příležitost. Cítím to jako svou životní šanci moci se konečně představit televizní veřejnosti jako herec a ne jen jako moderátor zábavných pořadů. Zatím jen ti, co chodí rádi do Divadla Na Fidlovačce, vědí, že herec jsem.
Smysl pro legraci ale nezapřete. Pokoušíte se kolegy při natáčení odbourat?
To v žádném případě. Pro mě je to úplně nová práce, absolutně něco jiného, než hrát divadlo. Mám dost práce sám se sebou, abych před štábem obstál, takže na fórky čas skutečně není, je potřeba se soustředit na práci. Samozřejmě, že občas nějaký vtípek uděláme, ale to jenom tak, aby se trochu odlehčila situace.
Byl jste kvůli roli na poradě u nějakého gynekologa?
Nebyl, ale telefonicky jsem se na pár věcí ptal pana asistenta Antonína Pařízka z pražského gynekologicko-porodnického oddělení u Apolináře. Já jsem se ale na roli vlastně připravoval ještě dřív, než jsem ji dostal. Desátého března jsem byl u porodu svého třetího syna Petra, kterého mám s přítelkyní Janou Pospíšilovou. Na svět přišel v 1:40 po půlnoci, takže jsem už měl po představení a mohl být u toho. U prvních dvou synů mi to nevyšlo. Když se narodil Matěj, byl jsem na vojně, a v pořadí druhý Ondřej se dral na svět v půl desáté dopoledne, kdy jsem měl zkoušku v divadle. Asi by mě pustili, ale moje první žena tenkrát ani moc nechtěla, abych u toho byl. Péťa je hrozně pohodový kluk a nádherné miminko, vždycky se na něj po natáčení hrozně těším. Nevylučuju, že bych mohl ještě mít dalšího potomka.
Měl jste někdy problémy s lékaři nebo naším zdravotnictvím?
S lékaři jsem neměl nikdy žádný problém, dlouho jsem totiž žil v lékařské rodině, kam jsem se přiženil díky své první ženě, herečce Pavle Vojáčkové. Můj někdejší tchán byl gynekolog a sexuolog a můj bývalý švagr Jan Vojáček je vynikající kardiochirurg. Občas jsem za nimi chodil na jejich oddělení na návštěvu. Nejúžasnější to ale bývalo u oběda, když si oba předávali zkušenosti z ordinací. Chlubili se svými odbornými zákroky, takže jsem ledacos pochytil a prostředí, v němž teď hraju, mi není cizí. A co se týká našeho zdravotnictví, myslím, že je na špičkové úrovni. Stejně smýšlejí i mí kamarádi, kteří museli na zahraničních cestách vyhledat lékařské ošetření. Většinou se hodně těšili domů, k našim lékařům.
V pořadu Natočto! "sypete" na diváky jeden vtip za druhým. Dokážete teď hned, bez přemýšlení, říct nějaký vtip o lékařích?
Přijde starší paní k doktorovi, on ji vyšetří a pak říká: "Podívejte, tady máme trošku ty klouby v čoudu, ledviny jsou v čoudu, srdíčko taky už není nejsilnější… Ale kdo by tady chtěl žít do sta let, že jo?" Na to mu ona odpoví: "Třeba ten, ty blbečku, komu je 99."


FOTO I

5. prosince 2006 v 17:00 | LEO |  ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ

Daniela Šinkorová
</>
Petr Rychlý s Láďou Ondřejem, který v seriálu hraje jeho syna Jakuba
</>
Veronika Jeníková, Pavel Nový

Alena Procházková, režisér Ján Sebechlebský
</>
režisér Ján Sebechlebský a scenáristka Lucie Konečná
</>
Ivana Jirešová a Veroniká Nová míchají koktejly

Josef Pejchal
</>
Veronika Jeníková a Michaela Dolinová

KDO JE KDO?

5. prosince 2006 v 16:58 | LEO |  ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ

MUDr. Běla PÁLENÍKOVÁ - (Zlata Adamovská)

Pediatrička, žena s nabitou minulostí. Trpí tím, že kvůli lásce prohrála svou
vlastní rodinu. Vtipná, řízná. Nové postavy v seriálu
Ondřej Sokol

MUDr. Prokop HRUBÝ - (Ondřej Sokol)

Přitažlivý pětatřicátník, který to umí s dAlena Procházkováětmi i se ženami, visí mu na krku
mladší nevlastní bratr a maminka. Zábavný, důvěryhodný.

Leona HRUBÁ - (Alena Procházková)
Prokopova matka, Filipa rozmazluje, ale na prvorozeném Prokopovi je závislá. Skutečná dáma.


Kamila Váchová /32/ - Linda Rybová
Sestra v gynekologické ordinaci, krásná, milá, svědomitá. Zažije manželovu zradu a zaskočí ji velká nečekaná láska.MUDr. Michal Šebek /35/ - Roman Zach
Pohledný lékař, zdánlivě suverénní, uvnitř zranitelný. Věčný kluk, který se bojí citové závislosti, ale láska ho promění. Jezdí na skútru a pacientky ho milují. Líbí se jim jeho úsměv i svérázný humor. Dveře ordinace otevírá s typickým "Tu hezčí, prosím!"


MUDr. Gita Petrová /38/ - Daniela Šinkorová

Atraktivní rozvedená tmavovláska. Zodpovědná. Milovala primáře Mázla a svoji profesi. Čestmír se ale ani po letech vztahu nerozvedl. Medicína Gitu nezklamala nikdy. Stará se o dceru Sylvu, mladší sestru Lucii a bývalého tchána.Pavel Vácha /40/ - David Prachař
Hodný, ale nespolehlivý manžel Kamily. Má rád svoji dceru Lenku i nevlastního syna Martina. Má slabost pro auta a svoji kolegyni Danielu. Přivodí krizi manželství.MUDr. Aleš Čížek /62/ - Ladislav Potměšil

Gynekolog penzista, vypomáhá v ordinaci. Oblíbený u pacientek i kolegů. Vzbuzuje důvěru, má nadhled a šarm. Je vtipný. Mají ho rádi opravdu všichni a Vendulka mu věnuje zvláštní péči.MUDr. Čestmír Mázl /45/ - Petr Rychlý
Primář gynekologického oddělení místní nemocnice. Ješitný, trochu kariérista. Nedostižný operatér. Má charisma a Gita mu proti své vůli podléhá.
Roman Kříž /32/ - Tomáš Krejčíř
Muž s tajemstvím. Horolezec. Má za sebou výstupy i pády. Skrývá velké přání.