ROZHOVOR DANIELA ŠINKOVÁ(PETROVÁ)

5. prosince 2006 v 17:13 | LEO |  ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ
Daniela Šinkorová/MUDr. Gita Petrová
Atraktivní rozvedená tmavovláska. Za zdánlivě otrlou slupkou se skrývá citlivý a ochotný člověk. Miluje primáře Mázla, ale ten se po letech vztahu stále nerozvedl. Gita je Kamilina švagrová, stará se o dceru Sylvu, mladší sestru Lucií a bývalého tchána.
Doktorka Petrová je po Nadě Šulcové ze seriálu Nemocnice po dvaceti letech už vaše druhá seriálová doktorka. Čím si vysvětlujete, že jste byla opět obsazena do role lékařky?
Zřejmě jsem typ, který působí sebevědomě a samostatně, což je myslím pro image lékaře důležitá vlastnost. Gita je schopná si zařídit soukromou ordinaci, operovat v nemocnici, sama vychovávat dceru, starat se o sestru i bývalého tchána.
Myslíte, že muži mají takové ženy rádi?
Zpočátku je určitě obdivují, ale podle mých zkušeností stejně nakonec většina z nich bohužel dá přednost těm trošičku méně emancipovaným.
Vaším hlavním seriálovým partnerem je Petr Rychlý, známý moderátor a bavič. Vymýšlí si na vás při natáčení nějaké legrácky?
Všichni mě upozorňovali, že Petr je známý vtipálek a že své kolegy při zkouškách a někdy i při představení dokáže pěkně odbourat. Ale on si na mě zatím nic takového nedovolil. Tím nechci říct, že o pauzách není vtipný. Rozesmál mě už mnohokrát, ale během natáčení si to nedovolí. Role primáře Čestmíra Mázla není komediální a on je disciplinovaný herec. Myslím, že je to pro něj tak trochu životní televizní role, v níž konečně může na obrazovce ukázat, že není jen bavič, ale že také umí charakterní role.
Jaká je vaše osobní zkušenost s naším zdravotnictvím a s lékaři?
Zaplaťpánbůh největší zkušenosti mám jen s těmi, se kterými jsem se setkala při předchozím natáčení, což se mi teď mimochodem velmi hodí. V nemocnici jsem jinak všehovšudy pobyla dvakrát. Jednou pouze přes noc, když mi dělali plastiku nosu, který mi kolegyně při akrobatickém tancování v muzikálu Pomáda nešťastnou náhodou zlomila. Měla jsem štěstí na našeho vynikajícího plastického chirurga dr. Mešťáka, takže na mém nose nic není vidět. Podruhé jsem v nemocnici strávila dva dny na operaci menisku. Doufám, že mi zdraví vydrží a já budu do zdravotnických zařízení docházet jen kvůli herectví.
Být lékařkou nebo zdravotní sestrou bývá časté přání malých holčiček. Je to i váš případ?
Pokud si vzpomínám, chtěla jsem být letuška, protože to bylo moderní a protože jsem toužila poznat celý svět. Jazyky mě vždycky bavily, dokonce jsem je chtěla studovat, kdyby mi nevyšla konzervatoř. Líbí se mi komunikace s lidmi, a tak bych dnes možná byla nějakou manažerkou nebo průvodkyní turistů nebo něčím podobným.
Musela jste kvůli seriálu omezit divadelní aktivity?
Musela jsem omezit účinkování v muzikálu Kočky. Producent Aubrecht mi vyšel vstříc, takže ve dnech, kdy nemám natáčení, můžu vystupovat v Kočkách. Od září mi také povolili pokračovat ve vystupování v Plzni, kde hraju v muzikálu Kabaret, za což Nově a produkci moc děkuju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kuvajt Kuvajt | Web | 5. prosince 2006 v 17:14 | Reagovat

Hlasuj prosím na mojí stránce v anketě o bondovi. anketa se zobrazí po kliknutí na první nadpis článku, dík moc...

2 i.t i.t | 16. ledna 2008 v 17:33 | Reagovat

SUPER :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama