ROZHOVOR DAVID PRACHAŘ(VÁCHA)

5. prosince 2006 v 17:10 | LEO |  ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ
David Prachař/Pavel Vácha
Manžel Kamily, normální chlap se všemi plusy i mínusy. A láskou k autům. Neodolá krásné kolegyni Daniele a přivodí tak krizi manželství.
Jak vidíte Pavla vy?
Je to člověk, který patří spíš k lidem se záporným znaménkem, protože své ženě a potažmo i dětem způsobí pěkné trápení. Já se ale snažím jeho dialogy vést tak, aby v nich byl i humor, aby se nestaly jen černobílými. Černobílost seriálu škodí, protože se pak začne podobat telenovele. V případě Ordinace to myslím nehrozí, je to dobře napsaný seriál. Snažím se z Pavla vytáhnout spíš klady, neboť, a to je známá věc, lidé, kteří se nechovají úplně správně, mívají kouzlo humoru a lehkosti.
Pavel je majitel autodílny, dokážete si sám opravit auto?
Nedokážu. Umím jen přezout pneumatiky. Myslím, že dneska už amatérští opraváři snad ani nejsou. Automobily řídí počítač a když se něco stane, musí se jet do dobré autodílny. A opravovat plechy? Na to bych musel mít svářečské zkoušky.
Muži bývají blázni do aut. Je to i váš případ?
Není, mně se současná auta moc nelíbí, připadá mi, že všechna vypadají stejně. Nadšený jsem ale ze starých vozů, tak z 50. a 60. let minulého století. Mají krásný design, propracované disky kol… Prostě jsou elegantní.
Vaší seriálovou ženou je vaše skutečná manželka Linda Rybová. Připravujete se společně doma na natáčení? Zkoušíte si dialogy?
Nezkoušíme. Ani na to není čas. Pokud spolu točíme, končíme v sedm hodin večer. Já pak obvykle ještě jedu na představení do divadla, vracím se kolem jedenácté a ráno v šest oba zase vstáváme, protože točit se začíná od sedmi. Dialogy ale mají svou zákonitost a nejlepší jsou, když vznikají v daném okamžiku, když jsou autentické. To znamená, že my se sice své texty naučíme, ale když je pak s režisérem Sebechlebským zkoušíme, ještě je dost upravujeme, aby nám takzvaně šly do pusy.
S Lindou máte dvě malinké dcery, dvouletou Rozálii a půlroční Josefínu. Byl jste u toho, když se narodily?
Byl. Je to dobrá zkušenost. Je fajn, když má otec kontakt s dítětem od prvních hodin. O to víc mě fascinuje, jak rychle dítě roste a co všechno se dokáže v krátkém čase naučit.
Co třeba?
Vím, že bych měl říci sedět, chodit, jíst lžičkou, základní hygienické návyky, ale v poslední době se mi zdá, že jsou to hlavně neslušná slovíčka. Jakmile Róza někde něco od dospělých zaslechne, hned to nasaje jako houba a jako by věděla, že se to nemá, schválně to opakuje.
Umíte se o ně postarat?
Samozřejmě, že umím! Když netočím a Linda ano, stávám se mužem v domácnosti. Musím však přiznat, že je to záhul. Mám pocit, že si víc odpočinu v práci, než doma.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Adéla Adéla | 22. března 2010 v 7:17 | Reagovat

Ahoj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama