ROZHOVOR LINDA RYBOVÁ(VÁCHOVÁ)

5. prosince 2006 v 17:11 | LEO |  ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ
Linda Rybová/Kamila Váchová
Sestra v gynekologické ordinaci, krásná, milá, svědomitá.
Zažije manželovu zradu a zaskočí ji velká nečekaná láska.
Co bylo nejdůležitější při rozhodování vzít roli sestry Kamily Váchové?
Dobře napsané první díly scénáře, které jsem dostala přečíst. Bylo mi příjemné, že je to máma a připadalo mi zábavné, že ačkoli je jí teprve 32 let, má už třináctiletého syna, a že se kromě toho stará ještě o nevlastní, devatenáctiletou dceru Lenku, kterou si do manželství přivedl její muž Pavel. Jejich rodinné vztahy vůbec jsou zvláštně propletené a zamotané a to se mi moc líbí. Je to taková živá rodina.
Podle charakteristiky je Kamila krásná, milá a svědomitá sestra. Nepřijde vám příliš kladná?
Nemám s ní žádný problém, i když jsem se zpočátku trochu bála, aby to nebyla jen veskrze kladná hrdinka, ty se hrajou moc špatně. Ze scénáře ale naštěstí vyplývalo, že je dost ustaraná, hodně unavená, protože pořád všem dělá služku. Život k ní nebyl úplně fér, přesto nerezignuje. A já se ji snažím dělat po svém, vícebarevnou.
Dokázala byste někomu píchnout injekci?
Asi ne, to bych se bála. Ale jako malinká holčička jsem si na zdravotní sestru hrála a svou nebohou prababičku trápila tím, že jsem vzala manikúru a dělala jsem, že jí píchám injekce do kolen, protože ji hrozně bolela.
Každý člověk potřebuje čas od času lékaře. Ke kterému chodíte nejméně ráda?
K zubaři a ke gynekologovi.
Vašeho seriálového muže Pavla Váchu hraje vás skutečný manžel David Prachař. Máte spolu dvě malé dcery, dvouletou Rozálii a půlroční Josefínu. Jaká jste maminka?
Doufám, že dobrá. Dělám asi to, co všechny matky. Hraju si s nimi, vyprávím jim pohádky, zpívám. Bohužel během natáčení Ordinace vstávám v šest ráno a domů se vracím v osm večer, takže jsem šťastná, že je vůbec vidím. Snažím se je neošidit a než usnou, tak se jim věnuju. Pak do noci uklízím a učím se texty.
Změnil se s mateřstvím váš vztah k herectví?
Myslím, že jsem se trochu zklidnila a také ztratila tu obrovskou trému, kterou jsem vždycky trpěla. Mám ji stále, ale už ne tak strašlivou. Také se mnohem méně stresuju a změnily se mi životní hodnoty. Holky a David jsou rozhodně na prvním místě.
Seriál Ordinace v růžové zahradě se bude natáčet až do konce listopadu. Budete muset kvůli tomu omezit hraní v divadle?
O prázdninách jsem měla hrát na Pražském hradě ve Večeru tříkrálovém, ale v červenci jsem to musela zrušit, protože to nešlo stihnout. Naštěstí za mě všechna představení vzala Hanka Ševčíková, já budu hrát až prvních deset dní v září. Ostatní představení v nové divadelní sezóně zvládnu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deniska Deniska | 8. února 2007 v 18:48 | Reagovat

Cau jak je??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama